Robert Ernat

Tvorba nových nástrojů, imitací historických nástrojů, restaurování nástrojů a jejich veškeré opravy a seřizování.

Ulice: Brunclíkova 1830/11
Město: Praha 6 – Břevnov
PSČ: 16200
Mob.: +420 737 766 851
E-mail: robert.ernat@seznam.cz 

foto

Houslařství provádí již ve 3 generaci a to nejdříve po studiu v roce 1995 na Houslařské škole v Lubech – Mechanik strunných hudebních nástrojů a následné úspěšné promoci na téže škole v roce 2003 v oboru Umělecko-řemeslná stavba smyčcových hudebních nástrojů. Zkušenosti nabyté od mistrů pana Josefa Dvořáka, Josefa Holpucha staršího.
 
Po krátkém působení v závodě Cremona Luby následuje výroba nástrojů ve firmě Akord Kvint s.r.o. jejíž spoluzakladatelem je otec Roberta Ernata. Po několika letech přichází rozhodnutí získání zkušeností v zahraničí a to odchodem do SRN, kdy následuje velmi úzská spolupráce s mistry houslaři – Jörg Wunderlich – mist houslař a velký odborník na kopie historických nástrojů, Holger Krupke – mistr houslař, Björn Stoll – mistr kontrabasy, Stefan Kreul – mistr violoncella a spolupráce s firmami Mastri GmbH a Shimro Musikinstrumente GmbH jako supervisor.
 
Vyrobených nástrojů je více než 50 a to jak houslí všech velikostí a modelů, tak i viol a violoncell na něž hrají umělci z různých zemí – Česká republika, Slovensko, SRN, Rakousko, Finsko, Norsko, Japonsko, Čína, Korea, USA a další.

Comments are closed.